The data types ntext and varchar are incompatible in the equal to operator hatası

Yazılım The data types ntext and varchar are incompatible in the equal to operator hatası

The data types ntext and varchar are incompatible in the equal to operator hatası

  • 1469 görüntüleme
  • 02.01.2021

     Değerli arkadaşlar az önce karşılaştığım bir hatanın çözümünü sizlerle paylaşmak istiyorum. Sql den veri çekeceğiniz zaman örneğin select * from tbl_Uyeler where UyeAdi= Abc Ürünü olarak çekmeye çalışltığımızda karşımıza The data types ntext and varchar are incompatible in the equal to operator. hatası çıkacaktır. Bu hatayı Ürün adını ntext olarak tuttuğumuz için alıyoruz veritabanında nvarcar(50) şeklinde tuttuğunuzda bu hata ile karşılaşmazsınız. Çözümü ise aram işlemini gerçekleştirirken LIKE komutunu kullanmak yani örnek olarak : select * from tbl_Uyeler where UyeAdi Like 'Abc Ürünü olarak aratırsanız sorun çözülecektir. İyi kodlamalar kolay gelsin.

Benzer makaleler

Unable to Launch the IIS Express Web Server hatası
02.01.2021

Unable to Launch the IIS Express Web Server hatası

Projelerinizde başınıza gelebilecek sorunlardan bir tanesi Unable to Launch the IIS Express Web Server hatası ve çözümünü bu makalemizde bulabilirsiniz.

ASP.NET’e Giriş
02.01.2021

ASP.NET’e Giriş

ASP.net, web tabanlı uygulamalar geliştirmek için kullanılan bir programlama modelidir.Genelde dinamik web projeleri geliştirilirken kullanılan ve bir dizi .Net Framework kütüphanesinden ibarettir. Asp.Net projeleri Microsoft ’un Internet Information Server gibi bir web sunucusunda çalışır ve kullanıcıların taleplerini yerine getirmek için sunu....

Makale yorumları

Makale yorumunuz